Gjatë 24 orëve janë regjistruar 87 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-41, Kumanovë-12, Shtip-16, Tetovë-10, Strugë-1, Ohër-2, Gostivar-1, Probishtip-4. Ndërkohë që 5 pacientë janë shëruar, ndërsa në Klinikën për Kardiologji ka ndërruar jetë një pacient nga Kumanova i moshës 74 vjeçare, i hospitalizuar para 2 ditëve dhe i cili ishte diagnostikuar pozitiv ndaj Kovid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…