Mijëra qytetarë janë arrestuar në Rusi të cilët kishin dalë të protestonin kundër ndërhyrjes ushtarake në Ukrainë.

Gjatë ditës së dielë, 4631 persona raportohet të jenë arrestuar në 64 qytete të ndryshme të Rusisë, të cilët janë kundër vendimit të Presidentit Putin për sulmin ndaj Ukrainës.

Në total, prej ditës kur nisën protestat anti-Putin në Rusi, janë arrestuar 13.028 qytetarë.

Ndërsa opozitari rus Alexei Navalny, i cili është i burgosur, ka bërë thirrje për protesta të përditshme në Rusi kundër luftës në Ukrainë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Akuzat për nepotizëm dhe dorëheqjet

Disa nga zyrtarët, të afërmit e të cilëve janë punësuar në punë…

Kosova shpall dy zyrtarë rusë persona non grata

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka bërë të ditur se janë shpallur…

VMRO-DPMNE: Politikat e gabuara të pushtetit kanë kontribuar në kolapsin ekonomik të vendit

Nga VMRO-DPMNE-ja opozitare thonë se politikat e gabuara të pushtetin kanë kontribuar…

Han: Tetori vendimtar për Maqedoninë e Veriut

Jeni afër që të bëni hapin e madh në tetor, eurokomesari Han…

Fotografi amerikan, Ron Haviv që dokumentoi krimet e Serbisë në Ballkan viziton Kosovën

Fotografi amerikan, Ron Haviv i cili ka dokumentuar krimet e Serbisë në…