Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë vendin janë shënuar 36 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, nga gjithsejtë 411 teste të kryera. Ndërkohë që vetëm një person ka ndërruar jetë, ndërsa 13 janë shëruar.

Të shëruarit janë nga: Shkup-6, Kumanovë-2, Tetovë-1, Prilep-1, Makedonski Brod, 1, Vinic-1 dhe Pehçevë-1. Ndërkohë personi që ka nderuar jetë është nga Velesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…