Një tjetër mrekulli është regjistruar në rrënojat e tërmetit në Turqi, ku një nënë dhe djali i saj 5 vjeçar kanë arritur të dalin gjallë pas 68 orësh.

33-vjeçarja Serap Topal dhe djali i saj, Mehmet Hamza Topal u bllokuan në rrënojat e shtëpisë së tyre në Kahramanmaras pas tërmetit 7.8 Rihter.

Nëna dhe fëmija, të mbuluar nga pluhuri dhe rrënojat panë vullnetarët britanikë të SARAID-it dhe gjermanë që arrinin t’i shpëtonin në orët e para të së enjtes.

https://twitter.com/dailyummah/status/1623555863830212609/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1623555863830212609%7Ctwgr%5E2ab15047c4e99770551d052e826dae1a6bcf199a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tetovasot.com%2F2023%2F02%2Fnje-tjeter-mrekulli-ne-rrenojat-e-termetit-ne-turqi-33-vjecarja-del-e-gjalle-me-djalin-e-saj-pas-68-oresh%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sot Këshilli i Sigurimit të OKB-së flet për Kosovën

Sot në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, mbahet mbledhja e…

“Burj Khalifa” bëhet kuq e zi

Ndërtesa më e lartë në botë “Burj Khalifa” e cila ndodhet në…

Si ndodhi që teoritë konspirative kundër COVID-19 t’i kushtojnë me jetë shumë njerëzve në mbarë botën?

Një është i bindur që coronavirusi është armë biologjike, i dyti që…

Kritika për Lituaninë, trajtim diskriminues të refugjatëve

Qasja mikpritëse e refugjatëve ukrainas është krejtësisht ndryshe me mënyrën si janë…

Mickoski paralajmëron protesta edhe për javën që vjen

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski theksoi se Maqedonia është më larg nga…