Tre grabitës i morën Toyotën një të riu zviceran në lagjen Maxhari të Shkupit

Një shtetas 33 vjeçar nga Zvicrës ka raportuar në polici se tre grabitës e kanë kërcënuar dhe ia kanë marrë makinën e tipit “Toyota” në lagjen Maxhari të Shkupit, njofton MPB.

“Me datë 10.01.2023, në ora 21.15 në Stacionin Policor Bit Pazar, R.N.B.M.(33 vjeç) nga Zvicra ka raportuar se me datë 09.01.2023, në ora 21.30 në rrugën “Pero Nakov” në Shkup, tre persona me anë të kanosjes ia kanë marrë veturën e pasagjerëve “Toyota” me targa të Zvicrës, njofton policia.

Po merren masa për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Putin urdhëron trupat ushtarake ruse të shkojnë në Lindje të Ukrainës

Pas njohjes së pavarësisë së dy rajoneve separatiste në Ukrainën Lindore, Presidenti…

Rrihet brutalisht gazetari Zoran Bozhinovski

Gazetari Zoran Bozhinovski është rrahur mbrëmë brutalisht nga dy persona të panjohur…

Tre persona të plagosur nga të shtënat me armë zjarri

Nga të shhtënat me armë zjarri sonte rreth orës 23:15, tre persona…

Senati amerikan miraton projektligjin që Tajvani të rimarrë statusin e OBSH-së

Senati amerikan miratoi një projektligj të enjten vonë duke i bërë thirrje…

Një tjetër shtet europian në luftë?! Fillon lëvizja e ushtrisë

Presidenti i Bjellorusisë, Alexander Lukashenko ka deklaruar të hënën se kishte urdhëruar…