Konfirmohen 1612 raste të reja

Kosova ka shënuar sërish një bilanc të rëndë viktimash nga koronavirusi. Autoritetet shëndetësore bën të ditur se në 24 orët e fundit e kanë humbur betejën me virusin 32 qytetarë të tjerë duke e çuar në 2535 numrin total të viktimave që prej nisjes së pandemisë.

Në 10 ditët e fundit Kosova ka regjistruar më shumë se 200 humbje jete prej Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer afro 14 mijë testime nga ku kanë rezultuar 1612 raste të reja infektimesh. Aktualisht në Kosovë janë afro 27 mijë raste aktive me Covid-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…