Parlamenti i Ukrainës ka thënë se 32 gazetarë janë vrarë që nga pushtimi rus i Ukrainës më 24 shkurt.

Shifra vjen ndërsa forcat ruse vazhdojnë ofensivën e tyre përgjatë krahut lindor të vendit dhe avancojnë ngadalë drejt qendrës së Severodonetsk.

189 milje në jug të kufirit rus, qyteti i rrënuar është një nga zonat e fundit në rajonin lindor të Luhanskut ende nën kontrollin e Ukrainës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Disa nga deputetët e LDK-së nuk do ta votojnë Qeverinë Hoti?

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), edhe pse ka kërkuar nga Kuvendi i…

Kontesti Shkup-Sofje, javën e ardhshme vazhdojnë bisedimet

Bisedimet mbi çështjet e hapura politike me Bullgarinë vazhdojnë javën e ardhshme…

Dhjetë viktima dhe 137 raste të reja me Covid-19, shërohen 131 pacientë

137 raste të reja, 10 viktima dhe 131 pacientë të shëruar, është…

NATO aktivizon planin e mbrojtjes

Aleatët perëndimorë reaguan ashpër ndaj nisjes së sulmit rus ndaj Ukrainës, duke…

Petkov: Shumë shpejtë do të kemi rezultate konkrete

Kryeministri i Bullgarisë, Kirill Petkov tha se me kryeministrin e Maqedonisë së…