Kreu i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela në katër vjetorin e zhvillimeve të përgjakshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut qëndroi në burgun e Idrizovës për të vizituar siç u shpreh ai njeriun e pafajshëm që po qëndron në burgun e Idrizovës. Sipas tij faji i vetëm që Feta Halimi është në burg, është që i ka shpëtuar kokën Selës.

“Ishte një vizitë tek një familjar. Feta Halimi për mua është familjar, një njeri që të shpëton kokën i tillë quhet. Vizitova një nga të pafajshmit që qëndron këtu në burg, fatkeqësisht. Ka shumë fajtor të tjerë që qëndrojnë jashtë. Për çdo ditë që Fetai qëndron këtu unë ndjehem i turpëruar. 27 prilli kishte dozën e turpërimit, edhe Fetai mbahet në burg që unë të ndjehem i turpëruar. Mua më bren ndërgjegjja që Fetai është këtu”, tha Ziadin Sela, kryetar i ASH-së.

“Fetai më kërkoi që të qëndroj i fortë dhe të vazhdojmë rrugëtimin që e kemi nisur”, tha mes tjerash Sela.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…