Një fëmijë 2-vjeçar ka rënë mbrëmë nga dritarja e katit të parë të restorant ‘Halimi” në Prizren dhe është dërguar në gjendje kome në Emergjencën e QKUK-së.

Sipas burimeve të Sinjalit, fëmija ka rënë nga një lartësi prej 3 ose 4 metrave nga dritarja e restorantit dhe ka pësuar frakturë në kokë.

Viktima fillimisht është dërguar në Spitalin Rajonal të Prizrenit për trajtim, e më pas është transferuar në QKUK.

Të njëjtat burime kanë bërë të ditur se fëmija është me vetëdije dhe për momentin po trajtohet në Neurokirurgji

Në kohën kur ndodhi ky rast i rëndë, familja e 2-vjeçarit ishte për iftar në restorantin “Halimi”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

ASh kërkon përgjegjësi për vdekjen e Qerimit: Të konfirmohet pafajësia e të akuzuarve në rastin “Alfa”

Nga Aleanca për Shqiptarët kërkojnë hetim mbi rrethanat e vdekjes së Rexhaië…

Sulm në një kishë në Nice, theri me thikë priftin dhe plagosi murgeshën – tentoi të arratiset por përfundoi në pranga

Prifti Kristofer është therur disa herë me thikë në kishën Pierre-d’Aren në…

ASH tash do të kryesojë Këshillin komunal në Gostivar

Besim Memedi nga Aleanca për Shqiptarët (ASH) është kryetari i ri i Këshillit…

Rrëfimi se si u vranë në gjumë anëtarët e familjes Morina në mars të vitit 1999

Pas disa muajve, la Gjermaninë e u kthye në Kosovë. Por, kur…

​Përfundon seanca në Hagë, gjykimi ndaj Gucatit e Haradinajt vazhdon më 4 nëntor

Ka përfunduar për këtë javë gjykimi ndaj ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve…