Sportistët shqiptarë marrin 5 medalje në këtë aktivitet

Dy kampionë dhe 3 nënkampionë Ballkani. Këto janë rezultatet e Shqipërisë në kampionatin e mbajtur në Zagreb.

Denis Nurja triumfoi në duelin me kroatin Petar Cetinic, duke e shembur në ring në raundin e dytë dhe fituar medaljen e artë për peshën deri 69 kilogramë.

Një sukses me nock out për Nurjan që ishte dominues në këtë sfidë. Medalje e artë edhe për Alban Beqirin për peshën deri 75 kilogramë.

Beqiri e fitoi me pikë 3 – 2 përballjen me kroatin Noa Jezek që ishte më i saktë me goditjet e tij.

Argjend në këtë kampionat ballkanik morën Krenar Zeneli, Rexhildo Zeneli dhe Indit Laci. Në këtë aktivitet merrnin pjesë 7 vende të rajonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…