Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Turqi.

Një postim në rrjete sociale u bë mollë sherri mes dy të rinjve, njeri prej të cilëve mbeti i vdekur.

17-vjeçari Ibrahim A, vrau mikun e tij i kishte kërkuar mikut të tij Muhammed Şeyh Ahmed, që ta fshinte një postim të publikuar.

Ky i fundit, refuzoi që të bënte një gjë të tillë, e kjo ngjalli një debat të ashpër mes dy të rinjve, shkrujnë mediat turke përcjell Klankosova.tv

Ibrahim A, me këtë rast e goditi shokun e tij me thikë në zemër, duke e lënë të vdekur në vend.

I dyshuari u arrestua dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes së rëndë.

Rasti ka ndodhur në qytetin e Gaziantepit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rusia shënoi rekord të viktimave me koronavirus

Numri i viktimave me koronavirus ka shënuar rekord për të katërtën ditë…

Covid-19, dy viktima dhe 49 raste të reja në Maqedoni

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 586 testeve të…

Kurti thirrje ndërkombëtarëve: Mos i mbyllni sytë para regjimit në Serbi

Kryeministri Albin Kurti ka fajësuar Serbinë se po i përkrah grupet kriminale…

Mbyllet reparti i Infektologjisë 2, në Kumanovë

Në Kumanovë u mbyll Reparti i Sëmundjeve Infektive 2, e pacientët që…

Mediat gjermane shkruajnë për Serbinë si ‘partnerin e fundit të Putinit në Evropë’ dhe se si ‘Vuçiq po përfiton nga agresioni rus në Ukrainë’

Një artikull mbi ndikimin e luftës në Ukrainë në zgjedhjet e ardhshme…