Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2018 teste të realizuara 159 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona.

Shkup-45, Kumanovë-26, Dibër-9, Shtip-10, Prilep-12, Tetovë-5, Strugë-4, Veles-4, Manastir-2, Ohër-2, Kavadarc-7, Gostivar-6, Gjevgjeli-3, Strumicë-4, Kriva Pallankë-6, Koçan-2, Probishtip-2, Pehçevë-3, Berovë-1, Dellçevë-3, Kratovë-1, Sveti Nikollë-1 dhe Kërçovë-1.

Në 24 orët e fundit Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 212 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-35, Kumanovë-42, Shtip-49, Prilep-3, Tetovë-10, Strugë-2, Manastir-4, Ohër-1, Gostivar-45, Strumicë-2, Kriva Pallankë-1, Radovish-6, Probishtip-6, Makedonski Brod-3, Sveti Nikollë-1 dhe Këçovë-2.

Betejën me virusin korona e kanë humbur 5 pacientë. Dibër-2, Shkup-1, Kërçovë-1 dhe Demir Hisar-1.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

40 raste të reja me Covid-19, shërohen 11 pacientë

Institutin për Shëndet Publik gjatë ditës së sotme ka regjistruar 11 pacientë…

Bogujevci: Të rishikohet çështja e adresimit të personave të pagjetur në dialogun me Serbinë

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Saranda Bogujevci, ka thënë se duhet të rishikohet…

Pendarovski: Më shumë demokraci dhe zhvillim ekonomik

Më shumë siguri, më shumë demokraci, zhvillim më të madh ekonomik. Kjo…

1082 raste të reja dhe 27 viktima nga Covid-19

1082 raste të reja nga 5.982 testime të realizuara janë regjistruar në…

Gjatë 24 orëve të kaluara orën policore nuk e kanë respektuar 42 persona

Gjatë 24 orëve të kaluara në nivel të gjithë shtetit gjithsej 42…