Brenda 24 orëve janë bërë 1025 testime, ndërsa janë regjistruar 128 raste të reja me Covid -19.

Kanë ndërruar jetë 6 persona, katër pacientë nga Shkupi, një pacientë nga Kërçova dhe një Struga.

Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 137 pacientë të shëruar.

Deri më tani janë bërë 96194 testime për Covid-19. Sot nuk kishte testime në kuadër të skriningut.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë ka shkuar në 10213. Numri i të shëruarve ka arritur në 5564, numri i të vdekurve është 466, ndërsa për momentin numri i rasteve aktive në vend është 4183.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…