Ministria e Shëndetësisë informoi brenda 24 orëve nga gjithsej 1902 teste të realizuara, janë regjistruar 108 raste të reja me koronavirus. Ndërsa në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 112 pacientë të shëruar. Për fat të keq betejën me Covid-19 kanë humbur 2 pacientë nga Kumanova, viktimat janë të moshës 64 dhe 72 vjeçar.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend shkon në 13.076 të infektuar, numri i pacientëve të shëruar në 9625 ndërsa numri i viktimave në 551. Raste aktive numërohen 2900 raste./TV21

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Reagimi i VMRO-së për kuadrot e LSDM-së për zgjedhjet lokale

VMRO-DPMNE ka reaguar pas publikimit të kandidatëve për kryetar komunash në zgjedhjet…

Ekskluzive: Maqedonia e Veriut dëbon një diplomat rus

Pasditen e 14 majit 2021, ambasadori rus në republikën e Maqedonisë së…

Çeliku: Shqiptarët kalben në burgje, kriminelët maqedonas në liri e në Hungari!

Gjyla Çeliku / Katica në arrest shtëpiak, lirohet nga burgu!!! Është koha…

Kurti: Vetëm kur të jemi të lidhur fort me njëri-tjetrin, do të mund të hapemi me fqinjët pa u rrezikuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në kuadër të aktiviteteve për shënimin e…

Zgjerim ose jo i BE-së, ambasadorët mblidhen në Bruksel i ri

Para takimit të ministrave të jashtëm të vendeve anëtare të BE më…