Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.825 testime të realizuara 10 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 322 pacientë të shëruar nga Covid-19, ndërkaq 7 pacientë e kanë humbur betejën me korona virusin. Rastet aktive me virus në vendin tonë janë 670.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ja dy kriminelët serbë që masakruan një familje shqiptare

Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi e dy kriminelëve serbë, të…

Osmani: Profesor Agani, figurë përbashkuese dhe politikan konsistent me vizion të qartë

Në 23-vjetorin e vrasjes, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka përkujtuar akademik…

Durrës: Arrestohet 20 vjeçari nga Kosova i dënuar për vjedhje, grabitje dhe trafikim me qenie njerëzore

Policia e Shqipërisë e ka arrestuar një 20 vjeçar nga Kosova, i…

SHBA-ja konfirmon se Rusia ka dëbuar një diplomat të lartë nga ambasada në Moskë

SHBA-ja ka konfirmuar se Rusia ka dëbuar një diplomat të lartë nga…

Kurti në takimin me ambasadorin Kosnett: Shumë shpejtë do të formohet Qeveria e re

Albin Kurti, nga Lëvizja Vetëvendosje në takimin me ambasadorin amerikan, Philip Kosnett…