10 raste janë regjistruar me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa nuk është regjistruar asnjë i vdekur.

Sipas njoftimit të Ministrit së Shëndetësisë, 12 persona janë shëruar dhe nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes.

Numri total i rasteve aktive është 165, ndërkaq i të shëruarve është mbi 105.345.

Deri më tani, 189.006 qytetarë të Kosovës janë vaksinuar kundër COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Sot 81 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë njofton se sot janë kryer 5.315 teste, ndërsa janë…

Filipçe: Ipeshkvi ta tërheqë thirrjen për vizita në tempujt, tubimet rrezikojnë shëndetin

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i bëri thirrje ipeshkvit të Dioqezës së…

Gardianët e Kombit: “Ne na solli këtu vetem dashuria ndaj atdheut dhe popullit tonë”

Populli jonë i dashur Sado që mundohen të na mposhtin me shkrime…

Si ndodhi që teoritë konspirative kundër COVID-19 t’i kushtojnë me jetë shumë njerëzve në mbarë botën?

Një është i bindur që coronavirusi është armë biologjike, i dyti që…