Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka mbërritur në Kiev të premten në shenjë mbështetjeje për Ukrainën, shkroi në Twitter zëdhënësi i qeverisë Piotr Muller.
Morawiecki dhe kryeministri ukrainas vendosën lule në memorialin e personave që vdiqën për Ukrainën.

“Një vit pas fillimit të luftës, kryeministri shkoi në Kiev për të dhënë një sinjal të qartë të mbështetjes së mëtejshme në mbrojtjen e Ukrainës kundër Rusisë,” shkroi Muller.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Krerët e Bashkimit Evropian mbërrijnë në Kiev, mësohen se çfarë do të diskutojnë

Nesër do të mbahet samiti i BE-së në Kiev, mbledhja e parë…

Sezoni turistik, Rama: Abuzuesit të lirojnë hapësirat që nuk iu takojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se personat që kanë zënë hapësira…

Biden ngatërron presidentin e Malit të Zi me kryeministrin

Presidenti i SHBA-së Joe Biden ka uruar presidentin e Malit të Zi…

Kurti: Së pari drejtësi e punësim, pastaj bisedimet me Serbinë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha në një intervistë për Zërin…

ASH: Komuna e Tetovës të bëj publike kontratën për honoraret me avokatin Trajçev

Aleanca për Shqiptarët kërkon sqarime nga Komuna e Tetovës për angazhimin e…