Një udhëheqës i një ekspedite u trondit kur po ndiqte gjurmët e luanëve dhe u përball me dhjetëra të tillë.

Steven Faulconbridge ishte në “Sabi Sands Game Reserve” në Afrikën e Jugut duke bërë disa kërkime. Ai zbriti nga makina për të ndjekur gjurmët, ndërkohë që dikush tjetër po e filmonte.

Papritmas, u ngritën një tufë luanësh disa metra larg tij, të cilët ishin të shtrirë dhe nuk i vuri re. Për një moment, Steven ngriu në vend, por ia doli që të kontrollonte situatën me qetësi.

Ai u kthye duke ecur ngadalë dhe nuk u përball me sulm luanësh.

https://videos.dailymail.co.uk/video/mol/2019/08/19/6864160745594467834/640x360_MP4_6864160745594467834.mp4

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pyetjet e deputetëve në seancë kuvendore

Në seancën e sotme kuvendore do të mbahen pyetjet e deputetëve. Gjatë…

Ish-kryeministri i Suedisë: Fitorja e Vetëvendosjes tregon zemërimin e popullit të Kosovës

Ish-kryeministri i Suedisë, Carl Bildt, i ka komentuar zgjedhjet që u mbajtën…

Palmer: Njohja e ndërsjellë hap rrugën drejt Evropës

Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit, Matthew Palmer dhe i dërguari i posaçëm…

Nesër seancë publike për rastin “Alfa” në Apel! A do të kthehet rastin në rigjykim?

Nesër Gjykata Apelit do të mbajë seancë të hapur mbi rastin “Alfa”.…