Policia e Kosovës ka identifikuar dhe arrestuar edhe një të dyshuar tjetër në Zubin Potok.

Veprimet e mëtejme ligjore do të ndërmerren në konsultim me prokurorin kompetent, thuhet në një njoftim për media.

Ndërkohë Policia e Kosovës po vazhdon angazhimet e saj në asistencë për shuarje të zjarreve me topa të ujit.

Ditëve të fundit në Kosovë kanë shpërthyer zjarre, në shuarjen e të cilave po marrin pjesë FSK-ja, e ndihmuar nga policia dhe KFOR-i.

Zjarre të tilla janë raportuar në Bjeshkët e Rugovës, Malet e Sharrit, zonën e Suharekës, Shtimes etj.

Ndryshe, sot policia ka arrestuar një person, të dyshuar për zjarrvënie në Babimovc të Obiliqit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…