Kurti për raportin e TI-së: Lufta jonë kundër korrupsionit, po vazhdon të jap rezultate

Transparency International, ka bërë të ditur se Kosova ka shënuar përparim në…

Në draft raportin e PE-së, mirëpritet aplikimi i Kosovës për anëtarësim në BE

Në një draft-raport të Parlamentit Evropian që është përpiluar më 25 janar…

Seancë për Modularin e Tetovës, Dëshmojnë mjekët dhe familjarët e viktimave

Mjeku Mustafa Tahiri dhe Shpenza Arifi të cilët kanë qenë në ndërrim…

Plenkoviq për deklaratën e Milanoviqit: Askush nuk e aneksoi Kosovën

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq tha se Kosova nuk është aneksuar sepse atëherë…

Tha se Krimea kurrë më nuk do të jetë e Ukrainës, Kievi i reagon presidentit kroat Zoran Millanoviq

Deklarata e presidentit kroat Zoran Millanoviq se Krimea kurrë më nuk do…

Analisti politik që dikur shkruante fjalimet e Putinit: Ekonomia ruse po kolapson, lufta është humbur

Abbas Gallyamov, njeriu që dikur shkroi fjalimet e presidentit rus Vladimir Putin…

Blinken nga Jerusalemi bën thirrje për ulje të tensioneve, pas përshkallëzimit të dhunës

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, i ka bërë thirrje Izraelit dhe…

Osmani: Gjithçka që ka të bëjë me Amerikën është e mirë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është deklaruar para takimit që pritet të…

DASH: Sofja dhe Maqedonia e Veriut të de-përshkallëzojnë retorikën dhe të zgjidhin mosmarrëveshjet dypalëshe

Shtetet e Bashkuara i bëjnë thirrje Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut që…

Diskutimi për Asociacionin në Ambasadën e ShBA-së, Kurti: Ata që janë në takim do ta thonë fjalën e tyre

Sot në Ambasadën amerikane në Prishtinë po mbahet takimi ku po diskutohet…